TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
736014
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN WIRE PIN TERM 4AWG SOLIS
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Insulation | Non-Insulated |
| Color | - |
| Diameter - Barrel ID | - |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Length - Pin | 0.787" (19.99mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Wire Gauge | 4 AWG |
| Diameter - Barrel OD | 0.461" (11.70mm) |
| Series | Solistrand |
| Length - Overall | 1.398" (35.50mm) |
| Insulation Diameter | - |
| Contact Material | Copper |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pin Diameter | - |
| Features | - |
| Material - Insulation | - |
| Package | Bulk |
| Length - Termination | 0.610" (15.49mm) |
| Base Product Number | 7360 |