Texas Instruments
Producto No:
74CBT16233DGGRE4
Fabricante:
Paquete:
56-TSSOP
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC MUX/DEMUX 8 X 1:2 56TSSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Independent Circuits | 2 |
| Circuit | 8 x 1:2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Supplier Device Package | 56-TSSOP |
| Series | 74CBT |
| Type | Multiplexer/Demultiplexer |
| Package / Case | 56-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output High, Low | - |
| Base Product Number | 74CBT16233 |