Texas Instruments
Producto No:
74CBTLV3253PWRG4
Fabricante:
Paquete:
16-TSSOP
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC MUX/DEMUX 2 X 4:1 16TSSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Independent Circuits | 1 |
| Circuit | 2 x 4:1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Series | 74CBTLV |
| Type | Multiplexer/Demultiplexer |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Voltage - Supply | 2.3V ~ 3.6V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output High, Low | - |
| Base Product Number | 74CBTLV3253 |