Texas Instruments
Producto No:
74FCT162240CTPVCT
Fabricante:
Paquete:
48-SSOP
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC BUFFER INVERT 5.5V 48SSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.0425
$2.0425
10
$1.83065
$18.3065
25
$1.7271
$43.1775
100
$1.471455
$147.1455
250
$1.38168
$345.42
500
$1.20897
$604.485
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Input Type | - |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Output Type | 3-State |
| Logic Type | Buffer, Inverting |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 48-SSOP |
| Series | 74FCT |
| Package / Case | 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Number of Elements | 4 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Base Product Number | 74FCT162240 |