Texas Instruments
Producto No:
74FCT162H245ATPVC
Fabricante:
Paquete:
48-SSOP
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC TXRX NON-INVERT 5.5V 48SSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.9475
$1.9475
10
$1.74705
$17.4705
25
$1.64806
$41.2015
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Input Type | - |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Output Type | 3-State |
| Logic Type | Transceiver, Non-Inverting |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 48-SSOP |
| Series | 74FCT |
| Package / Case | 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Number of Elements | 2 |
| Package | Tube |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Base Product Number | 74FCT162H245 |