Toshiba Semiconductor and Storage
Producto No:
74LCX14FT
Fabricante:
Paquete:
14-TSSOP
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC INVERTER 6CH 1-INP 14TSSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
2500
$0.129162
$322.905
5000
$0.121334
$606.67
12500
$0.113506
$1418.825
25000
$0.10411
$2602.75
62500
$0.10108
$6317.5
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 6.5ns @ 3.3V, 50pF |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input Logic Level - Low | 0.3V ~ 0.6V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Series | 74LCX |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Input Logic Level - High | 1.35V ~ 2.2V |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Number of Inputs | 1 |
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Features | Schmitt Trigger |
| Number of Circuits | 6 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Quiescent (Max) | 10 µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Base Product Number | 74LCX14 |