Toshiba Semiconductor and Storage
Producto No:
74LCX540FT
Fabricante:
Paquete:
20-TSSOP
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC BUFFER INVERT 3.6V 20TSSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
2500
$0.1729
$432.25
5000
$0.161747
$808.735
12500
$0.150594
$1882.425
25000
$0.144039
$3600.975
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Input Type | - |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Output Type | 3-State |
| Logic Type | Buffer, Inverting |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Series | TC74LCX |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Base Product Number | 74LCX540 |