Texas Instruments
Producto No:
74LVC2G126DCTRG4
Fabricante:
Paquete:
SM8
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V SM8
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.6935
$0.6935
10
$0.61085
$6.1085
25
$0.57418
$14.3545
100
$0.46854
$46.854
250
$0.435176
$108.794
500
$0.370367
$185.1835
1000
$0.296296
$296.296
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Input Type | - |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Output Type | 3-State |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Supplier Device Package | SM8 |
| Series | 74LVC |
| Package / Case | 8-LSSOP, 8-MSOP (0.110", 2.80mm Width) |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Number of Elements | 2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Base Product Number | 74LVC2G126 |