Texas Instruments
Producto No:
74LVCH16T245ZQLR
Fabricante:
Paquete:
56-BGA Microstar Junior (7x4.5)
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC TRANSLTR BIDIRECTIONAL 56BGA
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Input Type | - |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Output Type | 3-State |
| Logic Type | Translation Transceiver |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 56-BGA Microstar Junior (7x4.5) |
| Series | 74LVCH |
| Package / Case | 56-VFBGA |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Number of Elements | 2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Base Product Number | 74LVCH16T245 |