Toshiba Semiconductor and Storage
Producto No:
74VHC00FT
Fabricante:
Paquete:
14-TSSOP
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14TSSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.418
$0.418
10
$0.3553
$3.553
25
$0.33212
$8.303
100
$0.26562
$26.562
250
$0.24662
$61.655
500
$0.208658
$104.329
1000
$0.161244
$161.244
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 7.5ns @ 5V, 50pF |
| Logic Type | NAND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input Logic Level - Low | 0.5V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Series | TC74VHC |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Input Logic Level - High | 1.5V |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Number of Inputs | 2 |
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Features | - |
| Number of Circuits | 4 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Quiescent (Max) | 2 µA |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Base Product Number | 74VHC00 |