Toshiba Semiconductor and Storage
Producto No:
74VHC03FT
Fabricante:
Paquete:
14-TSSOP
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC GATE NAND OD 4CH 2-IN 14TSSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.38
$0.38
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 7.5ns @ 5V, 50pF |
| Logic Type | NAND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input Logic Level - Low | 0.5V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Series | 74VHC |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Input Logic Level - High | 1.5V |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Number of Inputs | 2 |
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Features | Open Drain |
| Number of Circuits | 4 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Quiescent (Max) | 2 µA |
| Current - Output High, Low | -, 8mA |
| Base Product Number | 74VHC03 |