Toshiba Semiconductor and Storage
Producto No:
74VHC4040FT
Fabricante:
Paquete:
16-TSSOP
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC BINARY COUNTER 12BIT 16TSSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.3895
$0.3895
10
$0.3154
$3.154
25
$0.2888
$7.22
100
$0.214985
$21.4985
250
$0.194826
$48.7065
500
$0.161234
$80.617
1000
$0.120935
$120.935
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Bits per Element | 12 |
| Count Rate | 210 MHz |
| Logic Type | Binary Counter |
| Trigger Type | Negative Edge |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Direction | Up |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Series | 74VHC |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 5.5 V |
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Number of Elements | 1 |
| Timing | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Reset | Asynchronous |
| Base Product Number | 74VHC4040 |