Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
75401-001LF
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN PC PIN SQUARE 0.025 GOLD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.494
$0.494
10
$0.4275
$4.275
25
$0.39102
$9.7755
50
$0.36803
$18.4015
100
$0.35264
$35.264
250
$0.321974
$80.4935
500
$0.30666
$153.33
1000
$0.252994
$252.994
2500
$0.229995
$574.9875
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation | Non-Insulated |
| Pin Size - Below Flange | 0.025" (0.64mm) Square |
| Terminal Type | Single Post |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Length - Below Flange | - |
| Length - Above Flange | - |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | Bergpin® |
| Mounting Hole Diameter | 0.032" ~ 0.034" (0.81mm ~ 0.86mm) |
| Length - Overall | 0.345" (8.76mm) |
| Flange Diameter | - |
| Insulation Color | - |
| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Material - Insulation | - |
| Package | Bulk |
| Pin Size - Above Flange | 0.025" (0.64mm) Square |
| Terminal Style | Pin Retention |
| Board Thickness | 0.062" ~ 0.125" (1.57mm ~ 3.18mm) |
| Base Product Number | 75401 |