Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
75481-002LF
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
.420 (.308) W/LARGE STAR
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Insulation | Non-Insulated |
| Pin Size - Below Flange | 0.025" (0.64mm) |
| Terminal Type | Single Post |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Length - Below Flange | 0.042" (1.07mm) |
| Length - Above Flange | 0.298" (7.57mm) |
| Termination | Press-Fit |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | Bergpin® |
| Mounting Hole Diameter | - |
| Length - Overall | 0.410" (10.41mm) |
| Flange Diameter | - |
| Insulation Color | - |
| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Material - Insulation | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Pin Size - Above Flange | 0.025" (0.64mm) |
| Terminal Style | Pin Retention |
| Board Thickness | - |
| Base Product Number | 75481 |