Molex
Producto No:
75561-5000
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
OVERMOLD ASSEMBLY L&I BLADE 80
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
15
$5.168
$77.52
75
$4.978
$373.35
285
$4.788
$1364.58
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 2 |
| Voltage Rating | 450V |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Current Rating (Amps) | 80A |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Press-Fit |
| Connector Usage | - |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Series | EXTreme PowerMass 75561 |
| Number of Columns | - |
| Connector Style | Power |
| Mfr | Molex |
| Pitch | - |
| Connector Type | Header, Male Blades |
| Number of Positions Loaded | All |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Contact Layout, Typical | 2 Power |