Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
75844-101-72LF
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN HEADER VERT 72POS 2.54MM
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$11.761
$11.761
10
$10.4253
$104.253
100
$9.088745
$908.8745
500
$7.75219
$3876.095
1000
$7.110626
$7110.626
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation Height | 0.100" (2.54mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 110V |
| Contact Finish Thickness - Mating | 30.0µin (0.76µm) |
| Current Rating (Amps) | 5A |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Connector Type | Header, Breakaway |
| Style | Board to Board or Cable |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Length - Mating | 0.225" (5.72mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold, GXT™ |
| Operating Temperature | -65°C ~ 130°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 72 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Insulation Material | Thermoplastic |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Contact Shape | Square |
| Series | BERGSTIK® |
| Row Spacing - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Post | - |
| Insulation Color | Black |
| Contact Length - Post | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Shrouding | Unshrouded |
| Package | Bulk |
| Overall Contact Length | 0.425" (10.80mm) |
| Base Product Number | 75844 |