Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
75915-804LF
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN RCPT 4POS 0.1 GOLD PCB
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.5985
$0.5985
10
$0.52345
$5.2345
100
$0.43168
$43.168
500
$0.375364
$187.682
1000
$0.309672
$309.672
5000
$0.272137
$1360.685
10000
$0.253365
$2533.65
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation Height | 0.335" (8.51mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | 15.0µin (0.38µm) |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Type | Female Socket |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Connector Type | Receptacle |
| Style | Board to Board |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | - |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | Automotive, General Purpose, Industrial, Telecommunications |
| Number of Positions | 4 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Insulation Material | Thermoplastic, Glass Filled |
| Contact Finish Thickness - Post | 78.7µin (2.00µm) |
| Contact Shape | Square |
| Series | Dubox™ |
| Row Spacing - Mating | - |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Insulation Color | Blue |
| Contact Length - Post | 0.114" (2.90mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 75915 |