KEMET
Producto No:
75GF3100AA30J
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
0 1 U 160V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT |
| Height - Seated (Max) | 0.358" (9.10mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | R75 |
| Voltage Rating - DC | 160V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 90V |
| Mfr | KEMET |
| Capacitance | 0.1 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |