KEMET
Producto No:
75MF24704030J
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
240.UF 400V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT |
| Height - Seated (Max) | 0.437" (11.10mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | R75 |
| Voltage Rating - DC | 400V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 200V |
| Mfr | KEMET |
| Capacitance | 0.047 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |