3M
Producto No:
7620-5002 PL
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
HDR SOCKET LOW PROFILE 20 POS
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.1375
$2.1375
10
$1.8582
$18.582
100
$1.660505
$166.0505
500
$1.38377
$691.885
1000
$1.186084
$1186.084
5000
$1.05166
$5258.3
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation Height | - |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | 8.00µin (0.203µm) |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Mfr | 3M |
| Contact Material | - |
| Connector Type | Header |
| Style | - |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Length - Mating | - |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | - |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 20 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | - |
| Fastening Type | - |
| Insulation Material | - |
| Contact Finish Thickness - Post | Flash |
| Contact Shape | - |
| Series | 76 |
| Row Spacing - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Post | Gold |
| Insulation Color | Gray |
| Contact Length - Post | 0.110" (2.80mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Shrouding | - |
| Package | Bulk |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | 7620 |