TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
767100-7
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN RCPT 266POS SMD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 266 |
| Contact Finish Thickness | - |
| Contact Finish | - |
| Height Above Board | 0.236" (6.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Series | MICTOR |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.025" (0.64mm) |
| Connector Type | Receptacle, Center Strip Contacts |
| Features | Board Lock |
| Mated Stacking Heights | 6.6mm, 9mm, 11mm, 12.57mm |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 767100 |