TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
770372-1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN RCPT HSG 6POS .093
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.9595
$0.9595
10
$0.912
$9.12
25
$0.87172
$21.793
50
$0.85975
$42.9875
100
$0.75126
$75.126
250
$0.72314
$180.785
500
$0.682974
$341.487
1000
$0.590577
$590.577
2500
$0.546383
$1365.9575
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 6 |
| Color | Natural |
| Contact Type | Male or Female |
| Row Spacing | 0.250" (6.35mm) |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Series | Commercial .093" Pin and Socket |
| Note | Contacts Not Included |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Connector Type | Receptacle |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | 770372 |