TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
770462-1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN PLUG HSG 10POS 6.93MM
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 10 |
| Color | Natural |
| Contact Type | Male or Female |
| Row Spacing | 0.375" (9.53mm) |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Fastening Type | Detent Lock |
| Product Status | Obsolete |
| Series | Commercial .093" Pin and Socket |
| Note | Contacts Not Included |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.273" (6.93mm) |
| Connector Type | Plug |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | 770462 |