Molex
Producto No:
78216-1001
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
IMPACT PWR 5PR VTRECT PF .76AULF
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
15
$5.9755
$89.6325
75
$5.016
$376.2
300
$4.9305
$1479.15
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 4 |
| Voltage Rating | 250V |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Current Rating (Amps) | 25A |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Press-Fit |
| Connector Usage | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Series | Impact 78216 |
| Number of Columns | 2 |
| Connector Style | Power |
| Mfr | Molex |
| Pitch | - |
| Connector Type | Receptacle, Female Blade Sockets |
| Number of Positions Loaded | All |
| Features | - |
| Package | Box |
| Contact Layout, Typical | 4 Power |