TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
786554-7
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN D-TYPE RCPT 68P VERT PRESS
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$29.279
$29.279
10
$24.1699
$241.699
25
$22.46598
$561.6495
50
$21.22642
$1061.321
100
$20.761585
$2076.1585
250
$20.606678
$5151.6695
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Dielectric Material | Polyphthalamide (PPA) |
| Shell Material, Finish | Steel, Nickel Plated |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 30V |
| Current Rating (Amps) | 1A |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Type | Signal |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | - |
| Backset Spacing | - |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Features | Shielded |
| Shell Size, Connector Layout | 0.050 Pitch x 0.100 Row to Row |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 68 |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness | - |
| Flange Feature | Housing/Shell (2-56); Latchblocks, Rails |
| Termination | Press-Fit |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Form | - |
| Series | AMPLIMITE .050 III |
| Connector Style | D-Type |
| Package | Tube |
| Base Product Number | 786554 |