TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
787613-1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN RCPT 5POS 5.00MM SLDR
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$6.802
$6.802
10
$5.92515
$59.2515
25
$5.76916
$144.229
110
$5.270172
$579.71892
330
$5.238965
$1728.85845
990
$4.927108
$4877.83692
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Positions | 5 |
| Voltage Rating | 7.2 V |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness | - |
| Current Rating (Amps) | 7 A |
| Contact Finish | Nickel |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Board Edge, Cutout; Surface Mount |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | - |
| Series | - |
| Connector Style | 7.2V Battery |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Receptacle, Female Blade Sockets |
| Features | - |
| Material - Insulation | Polycarbonate (PC) |
| Package | Tray |
| Base Product Number | 787613 |