78LR20KLF
TT Electronics/BI
Producto No:
78LR20KLF
Fabricante:
TT Electronics/BI
Descripción:
TRIMMER 20K OHM 1W WIRE LEADS
Guía del usuario
Termination Style Wire Leads
Tolerance ±10%
Number of Turns 22
Mounting Type Panel Mount, Wire Leads
Size / Dimension -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Series 78
Power (Watts) 1W