78PR20LF
TT Electronics/BI
Producto No:
78PR20LF
Descripción:
TRIMMER 20 OHM 1W PC PIN SIDE
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 22
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 1.250" x 0.195" Face (31.75mm x 4.95mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 20 Ohms
Series 78
Power (Watts) 1W