TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
790319-4
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN QC RCPT 10-11.5AWG 0.250
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | - |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | - |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 10-11.5 AWG |
| Series | Mark I |
| Length - Overall | 0.874" (22.20mm) |
| Insulation Diameter | 0.134" ~ 0.201" (3.40mm ~ 5.10mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 790319 |