Weidmüller
Producto No:
7940102337
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
INTERFACE MOD HDR 26POS 12-26AWG
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -25°C ~ 50°C |
| Voltage - Rated | 125V |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 12-26 AWG |
| Control Side Cable Retainer | Latches |
| Series | RI |
| Current Rating (Per Contact) | 1 A |
| Length | 3.340" (84.84mm) |
| Mfr | Weidmüller |
| Features | Component Area |
| Process Side Connection | Terminal Blocks - Screw Connection |
| Package | Bulk |
| Positions / Poles | 26 |
| Control Side Connection | Rectangular, Male |
| Width | 2.756" (70.00mm) |