TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
794037-1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN TERM WTB 10-12AWG TIN/LEAD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Series | Amp-In |
| Length - Overall | 0.295" (7.49mm) |
| Insulation Diameter | 0.200" (5.08mm) |
| Terminal Type | Through Board |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Finish | Tin-Lead |
| Hole Diameter | 0.125" (3.18mm), 0.148" (3.76mm) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 10-12 AWG |
| Base Product Number | 794037 |