TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
794742-1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN PLUG HSG 12POS 6.35MM
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 3 |
| Number of Positions | 12 |
| Color | Natural |
| Contact Type | Pin |
| Row Spacing | 0.250" (6.35mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Latch Lock |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Series | Universal MATE-N-LOK |
| Note | Contacts Not Included |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.250" (6.35mm) |
| Connector Type | Plug |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | 794742 |