TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
796739-2
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
TERM BLK 2P SIDE ENT 9.53MM PCB
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.4795
$2.4795
10
$2.2078
$22.078
25
$2.19678
$54.9195
50
$2.17455
$108.7275
100
$1.99519
$199.519
250
$1.983942
$495.9855
500
$1.804601
$902.3005
1000
$1.61405
$1614.05
5000
$1.423499
$7117.495
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Wire Termination | Screw - Rising Cage Clamp |
| Operating Temperature | - |
| Screw Thread | M3 |
| Contact Material - Plating | - |
| Positions Per Level | 2 |
| Screw Material - Plating | Brass - Nickel Plated |
| Torque - Screw | 0.79 Nm (7.0 Lb-In) |
| Housing Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Color | Green |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 10-30 AWG |
| Number of Levels | 1 |
| Series | Buchanan |
| Voltage | 600 V |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.375" (9.53mm) |
| Mating Orientation | Horizontal with Board |
| Clamp Material - Plating | Brass - Nickel Plated |
| Features | Interlocking (Side) |
| Package | Bulk |
| Current | 30 A |
| Base Product Number | 796739 |