TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
796980-8
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 7.62MM
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.4035
$2.4035
10
$2.14035
$21.4035
25
$2.12914
$53.2285
50
$2.10729
$105.3645
100
$1.933535
$193.3535
250
$1.922648
$480.662
500
$1.748855
$874.4275
1000
$1.564204
$1564.204
5000
$1.379533
$6897.665
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation Height | 0.472" (12.00mm) |
| Contact Tail Length | 0.138" (3.50mm) |
| Ingress Protection | - |
| Housing Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Header Orientation | Vertical |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Contact Mating Finish | Tin |
| Number of Levels | 1 |
| Current - UL | 15 A |
| Screw Size | - |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Plug Wire Entry | - |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Features | - |
| Wire Gauge or Range - mm² | - |
| Wire Gauge or Range - AWG | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Positions Per Level | 8 |
| Number of Positions | 8 |
| Torque - Screw | - |
| Termination Style | Solder |
| Color | Green |
| Wire Strip Length | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current - IEC | - |
| Series | Buchanan |
| Type | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Voltage - UL | 300 V |
| Pitch | 0.300" (7.62mm) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 796980 |