TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
799278-3
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN ZIGZAG 370POS GOLD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | - |
| Contact Material - Post | Brass |
| Housing Material | Thermoplastic, Polyester, Glass Filled |
| Contact Finish Thickness - Mating | 30.0µin (0.76µm) |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Number of Positions or Pins (Grid) | 370 (19 x 19) |
| Pitch - Post | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Series | PKA |
| Type | Zig-Zag |
| Contact Finish - Post | - |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Termination Post Length | 0.130" (3.30mm) |
| Features | Open Frame |
| Contact Material - Mating | Beryllium Copper |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Resistance | - |
| Package | Tube |
| Base Product Number | 799278 |