7C40000076
TXC CORPORATION
Producto No:
7C40000076
Descripción:
XTAL OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 40 MHz