Hogar / Crystals / 7M-16.000MEIC-T
minImg
7M-16.000MEIC-T
TXC CORPORATION
Producto No:
7M-16.000MEIC-T
Descripción:
3.2X2.5 SEAM SEAL MHZ QUARTZ XTA
Guía del usuario
Load Capacitance 9pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±20ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Mfr TXC CORPORATION
Frequency 16 MHz