7M16000017
TXC CORPORATION
Producto No:
7M16000017
Fabricante:
TXC CORPORATION
Descripción:
CRYSTAL 16.0000MHZ 9PF SMD
Guía del usuario
Load Capacitance 9pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature -20°C ~ 75°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±10ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series 7M
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr TXC CORPORATION
Frequency 16 MHz