Hogar / Crystals / 7R-24.000MAAE-T
minImg
7R-24.000MAAE-T
TXC CORPORATION
Producto No:
7R-24.000MAAE-T
Fabricante:
TXC CORPORATION
Descripción:
2.0X1.6 GLASS SEAL MHZ QUARTZ XT
Guía del usuario
Load Capacitance 12pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Ratings -
Series 7R
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr TXC CORPORATION
Frequency 24 MHz