Hogar / Crystals / 7V-40.000MAHV-T
minImg
7V-40.000MAHV-T
TXC CORPORATION
Producto No:
7V-40.000MAHV-T
Fabricante:
TXC CORPORATION
Descripción:
CRYSTAL 40.0000MHZ 8PF SMD
Guía del usuario
Load Capacitance 8pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Ratings -
Series 7V
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr TXC CORPORATION
Frequency 40 MHz