TE Connectivity Deutsch Connectors
Producto No:
8-968973-1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN RCPT HSG 15POS 5.00MM
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.52
$1.52
10
$1.3262
$13.262
25
$1.26958
$31.7395
50
$1.24127
$62.0635
100
$1.18484
$118.484
250
$1.07198
$267.995
500
$0.987354
$493.677
1000
$0.846308
$846.308
2500
$0.789887
$1974.7175
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -30°C ~ 100°C |
| Number of Rows | 3 |
| Number of Positions | 15 |
| Color | Purple |
| Contact Type | Female Socket |
| Row Spacing | 0.217" (5.51mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Latch Lock |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Series | MCP |
| Note | Contacts Not Included |
| Mfr | TE Connectivity Deutsch Connectors |
| Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Connector Type | Receptacle |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | 968973 |