Weidmüller
Producto No:
8000072470
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
PCB PLUG-IN CONNECTOR (BOARD CON
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$4.8735
$4.8735
10
$3.7107
$37.107
25
$3.47586
$86.8965
50
$3.08959
$154.4795
100
$3.022425
$302.2425
250
$2.787338
$696.8345
500
$2.518678
$1259.339
1000
$2.233241
$2233.241
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation Height | 0.551" (14.00mm) |
| Contact Tail Length | 0.126" (3.20mm) |
| Ingress Protection | IP20 |
| Housing Material | Polyamide (PA9T), Nylon 9T |
| Header Orientation | Vertical |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Contact Mating Finish | Tin |
| Number of Levels | 1 |
| Current - UL | 14 A |
| Screw Size | - |
| Mfr | Weidmüller |
| Plug Wire Entry | - |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Features | - |
| Voltage - IEC | 400 V |
| Wire Gauge or Range - mm² | - |
| Wire Gauge or Range - AWG | - |
| Operating Temperature | -50°C ~ 100°C |
| Positions Per Level | 12 |
| Number of Positions | 12 |
| Torque - Screw | - |
| Termination Style | Solder |
| Color | Black |
| Wire Strip Length | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current - IEC | 25.3A |
| Series | Omnimate 4.0 MHS |
| Type | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Voltage - UL | 300 V |
| Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Package | Tube |