8252.H5.2530.01.23.34.40
Trafag Sensors and Controls
Producto No:
8252.H5.2530.01.23.34.40
Descripción:
SENSOR 2000PSIG 1/4"NPT 4.5V
En stock : 6
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Pressure 0 ~ 2000PSI (0 ~ 13789.51kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Termination Style DIN43650-C
Output Type Analog Voltage
Port Size Male - 1/4" (6.35mm) NPT
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Gauge
Supplier Device Package -
Series NAT 8252
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder, Threaded
Voltage - Supply 4.75V ~ 5.25V
Output 0.5 V ~ 4.5 V