TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
826467-6
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.0995
$2.0995
10
$1.82685
$18.2685
100
$1.6321
$163.21
500
$1.360096
$680.048
1000
$1.165792
$1165.792
5000
$1.033666
$5168.33
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation Height | 0.394" (10.00mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | 3.90µin (0.099µm) |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Connector Type | Header |
| Style | Board to Board or Cable |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Length - Mating | - |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 6 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Latch Holder |
| Insulation Material | Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT), Glass Filled |
| Contact Finish Thickness - Post | 118.1µin (3.00µm) |
| Contact Shape | Square |
| Series | AMPMODU Mod II |
| Row Spacing - Mating | - |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Insulation Color | Black |
| Contact Length - Post | 0.126" (3.20mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Shrouding | Shrouded - 2 Wall |
| Package | Bulk |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | 826467 |