WAGO Corporation
Producto No:
828-334
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
FEEDTHROUGH TERMINAL BLOCK; LEVE
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Positions Per Level | 4 |
| Color | Gray |
| Front Panel Wire Connection | Push In Clamp - Wire Entry Angled to Panel |
| Panel Mount Type | 2 Piece |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 6-16 AWG |
| Number of Levels | 1 |
| Current - UL | 30 A |
| Series | - |
| Panel Thickness | 0.118" (3.00mm) |
| Voltage - UL | 600 V |
| Mfr | WAGO Corporation |
| Pitch | 0.453" (11.50mm) |
| Features | Lever Actuated |
| Package | Bag |
| Width | 2.563" (65.10mm) |
| Rear Panel Wire Connection | Push In Clamp - Wire Entry Angled to Panel |