82A0111-14-2
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
82A0111-14-2
Descripción:
HOOK-UP STRND 14AWG 600V RED
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.006" (0.15mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 14 AWG
Ratings -
Series MIL-W-22759, FlexLine
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 665/42
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Red
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.099" (2.51mm)