82A0111-16-9CS3017
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
82A0111-16-9CS3017
Descripción:
HOOK-UP STRND 16AWG 600V WHITE
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.004" (0.09mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Ratings -
Series MIL-W-22759, FlexLine
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 259/40
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.079" (2.01mm)