TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
82A0112-10-2
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
HOOK-UP STRND 10AWG 600V RED
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | 150°C |
| Cable Type | Hook-Up |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.006" (0.15mm) |
| Jacket (Insulation) Material | Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 10 AWG |
| Ratings | - |
| Series | MIL-W-22759, FlexLine |
| Length | - |
| Voltage | 600V |
| Mfr | TE Connectivity Raychem Cable Protection |
| Conductor Strand | 665/38 |
| Conductor Material | Copper, Silver Coated |
| Features | - |
| Jacket Color | Red |
| Package | Bulk |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.157" (3.99mm) |
| Base Product Number | 82A0112 |