82A1121-12-0/9-9
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
82A1121-12-0/9-9
Descripción:
CABLE 2COND 12AWG WHITE SHLD
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness 0.0170" (0.432mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 12 AWG
Ratings -
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.293" (7.44mm)