82A1121-14-0/9-9
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
82A1121-14-0/9-9
Descripción:
CABLE 2COND 14AWG WHT SHLD 1000'
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness 0.0150" (0.381mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 14 AWG
Ratings -
Series -
Shield Coverage 85%
Length 1000.0' (304.8m)
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.245" (6.22mm)